Quip Sherak

O mně

Moje jméno je Quip Sherak a narodil jsem se 6.6.2007 v Teplicích ve výběrovém chovu, v chovatelské stanici Jarbo Jiřiny Vorlové. Mé druhé jméno není však Jarbo, nýbrž Sherak po mé mamince Raphaelle Sherak. Můj tatínek se jmenuje Xandy Vitaxis. Mám šest sourozenců: Quatra, Quicka, Quida, Quanta, Quinu a Quiru.

Ve třech měsících jsem putoval do nové rodiny, kde na mě čekal kamarád Badík - Novofundlandský pes. S kterým jsme začali tvořit velice známou a nerozlučnou dvojici. Jsme takoví dva chlupatí medvědi.

Po vzoru svého kamaráda Bada, jsem začal také pravidelně trénovat v ZKO Teplice a hned nám dvěma bylo jasné, že já jsem z naší dvojice ten pracovitější. Bad často nechápe, jak se bez omrzení vrhám za míčkem, obíhám makety, koušu s vervou při obraně nebo sleduji několikahodinové stopy.

Mezi ostatními ovčáky vynikám výraznou barvou a velice pěknou srstí. Mám spoustu obdivovatelů, i když na výstavách je pro mě má bohatá srst občas spíš handicapem. Proto já i mí páníčci doufáme, že se situace brzy změní, a že po novém roce budou "dlouhosrsťáci" uznáni do chovu stejně plnohodnotně jako jejich krátkosrstá varianta.

Zkoušky a výstavy

Zkoušky: ZZO, ZM(S 45/P 43/O 50), je připraven na ZVV1
Výstavy: OV tř. pracovní VD 4 (ze 7 psů, první VD)
RDG na DKK: 0/0

Rodokmen

Xandy Vitaxis - Quipův otec

Champ.ČR, R.CACIB, 3 Kraj.v., 5 Obl. v., 8 V. tř. RKK (0/0)

Raphaella Sherak - Quipova matka

R. CAC, RKK (0/0)Neděle, 14. červenec 2024

správa webu